1/ Slunce je svítící hvězda, která tvoří střed Sluneční soustavy. Je to žhavá koule, která neustále produkuje ohromné množství energie. Obíhá okolo středu Mléčné dráhy.

2/ Planety jsou tělesa, která nezáří vlastním světlem. Obíhají kolem Slunce, které je zahřívá a osvětluje. Proto je můžeme na obloze pozorovat.

3/ Kolem Slunce obíhá 8 planet. Kolem planet obíhají jejich měsíce. To jsou přirozené družice (vytvořila je sama příroda).

4/ Merkur je nejmenší planetou. Je nejblíže Slunci. Na osvětlené části je teplota 430 °C, na odvrácené polokouli mráz - 180 °C. Povrch je bombardován různými tělesy, proto připomíná měsíční krajinu se spoustou kráterů.

5/ Venuši se říká Jitřenka nebo Večernice. Má podobnou velikost a složení jako Země.

6/ Země je jediná planeta, na které je potvrzen život. Má 1 měsíc. Skládá se z pevného jádra obklopeného polotekutým vnějším jádrem, dále pláštěm a zemskou kůrou.

7/ Mars je druhá nejmenší planeta. Má pevný horninový povrch pokrytý krátery, vysokými sopkami a hlubokými kaňony. Atmosféra je z oxidu uhličitého. Voda v tekutém stavu se na Marsu nenachází. Má 2 měsíce.

8/ Jupiter patří mezi plynné obry. Nemají pevný povrch, ale pouze hustou atmosféru, která postupně přechází do pláště. Má 63 měsíců.

9/ Saturn patří mezi plynné obry. Je znám svou mohutnou soustavou prstenců, které jsou viditelné ze Země i malým dalekohledem. Má 62 měsíců.

10/ Uran se také řadí mezi plynné obry. Spolu s Neptunem jsou nazýváni také ledoví obři. Je to nejchladnější atmosféra ve Sluneční soustavě. Planeta je složena z ledu a kamení. Má planetární prstence i řadu měsíců.

11/ Neptun je nejvzdálenější planeta od Slunce. Řadí se mezi plynné a ledové obry. Atmosféra je složena hlavně z plynů a vody. Má 5 prstenců a 13 měsíců.