ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2017 (21. ročník)
ve Štítině organizovaný naší školou

Středa 10. května

 

 

Kytičky pro letošní rok:                                          

Barva stužky: modrá
Hlavní téma letošní sbírky:
Nádorová onemocnění hlavy a krku (nádory ORL)

Milí žáci,

ve středu 10. května máte příležitost zapojit se do 21. ročníku nejvýznamnější celonárodní květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha Český den proti rakovině. Hlavní téma letošní sbírky je  Nádorová onemocnění hlavy a krku (nádory ORL). Pokud chcete i vy přispět finančním darem na boj proti rakovině, můžete si kytičku měsíčku lékařského zakoupit u dvojice žáků z 8. a 9. třídy (poznáte je podle žlutých triček s logem květinky), kteří budou v průběhu dopolední výuky v jednotlivých třídách kytičky nabízet. Ke každé kytičce obdržíte také jeden leták s informacemi o prevenci onemocnění. Cena jedné kytičky je 20,- Kč (můžete přispět i vyšší částku). Peníze se vhazují přímo do vyznačeného otvoru v pokladním vaku, proto prosíme, mějte předem připravenou částku, kterou chcete darovat, protože peníze nelze rozměňovat.

V odpoledních hodinách vyrazí naši dobrovolníci ve žlutých tričkách  také do ulic obce Štítina, kdy dostanou příležitost zakoupit si kytičku také občané.

Po skončení sbírky budou peníze přepočítány a výši vybrané částky uveřejníme na webových stránkách naší školy.

Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi. Zakoupením kytičky měsíčku lékařského umožníte Lize proti rakovině Praha plnit své poslání: šířit nádorovou prevenci, zlepšovat kvalitu života onkologických pacientů podporovat onkologický výzkum a přispívat k vybavenosti onkologických center.

                                                                                                 

                   Kup kvítek jak sluníčko - pomoz aspoň maličko!