V pátek 16. 12. proběhly na naší škole již tradiční vánoční trhy, letos s podtitulem „Vánoce s knihou“.

Dveře tělocvičny, kde se trhy konaly především, se pro návštěvníky otevřely v 15:00. Kromě tradičních stánků s žákovskými výrobky, jež se v nich prodávaly, zde byla možnost zapojit se do výroby perníkového pergamenu nebo si nazdobit perníčky, přáníčka či dřevěné kostky v dílničkách. A kdo nechtěl vyrábět, počkal si na vytvarovaná zvířátka z nafukovacích balónků. Dominantou se stal uprostřed tělocvičny stojící vysoký dřevěný strom ozdobený hvězdičkami, přičemž každá symbolizovala jednoho žáka školy.

V 16:00 začalo v prostorách sálu vystoupení tříd nižšího stupně, ale také pěveckého sboru či mateřské školy, opět zde platilo, že se vše točilo okolo tematiky knih. A tak jsme byli svědky mnoha tanečních, hudebních čísel či dramatizací nejrůznějších pohádek. Na konci vystoupení se losovalo o knihu.

Navzdory drobnému výpadku proudu, který zkomplikoval vystoupení, dopadlo vše dobře a nutno podotknout, že ohlasy na představení tříd byly velmi pozitivní.

Výtěžek z vánočních trhů ve výši 12 574 Kč bude využit na aktivity žáků prostřednictvím SRPŠ.

Celá akce skončila v 19:00, účast veřejnosti byla jako každoročně hojná a my se již nyní těšíme na další ročník vánočních trhů a na setkání s Vámi.

Děkujeme za přízeň.