V úterý 6. 12. 2016 sehrálo naše školní fotbalové mužstvo mladších žáků (roč. nar. 2004 a 2005) v tělocvičně ZŠ gen. H. Píky a MŠ ve Štítině přátelské utkání proti mladším žákům MFK Kravaře. Hrálo se 3 x 20 minut na házenkářské branky, s počtem hráčů na ploše 4+1, s možností průběžného střídání.

ZŠ Štítina – MFK Kravaře 6:13 (2:3, 1:6, 3:4).

 

Sestava: David Kostřica – David Tomíček, Daniel Sosna, Jan Ulrich, Štěpán Fiala, David Moravec, Jakub Kubánek a Adam Málek.

 

Branky: 3- Štěpán Fiala, 1- Jan Ulrich, David Moravec, Adam Málek.

 

Naše mužstvo prohrálo s velice kvalitním soupeřem, hrajícím druhou nejvyšší žákovskou soutěž. Za svůj výkon, i přes poměrně vysokou porážku, se nemusí stydět. Soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě. Byl důraznější v individuálních soubojích, rychlejší a celkově působili fotbalovějším dojmem. V první a v poslední třetině mu bylo naše mužstvo vyrovnaným soupeřem. V utkání se ujalo vedení 2:0. Pak již jen stahovalo nepříznivý výsledek. Úplně propadlo ve druhé třetině, jako by hráčům docházely síly. Začali se dopouštět individuálních chyb, které soupeř dovedl potrestat.

I přes porážku naši chlapci zaslouží za svůj výkon pochvalu. V tomto složení nastoupili, na rozdíl od soupeře, poprvé. Všem žákům bych chtěl za jejich reprezentaci školy poděkovat.